שוק הנדל"ן בכלל אזורי ישראל חווה עליות משמעותיות מאוד בשנים האחרונות. הדבר מעורר סערות רבות מבחינה כלכלית ופוליטית עם צעדים שונים שגורמים רשמיים של המדינה מנסים לעשות על מנת לצמצם את עליות המחירים ולהקל על רוכשי דירות להגיע ליעד הנכסף של בית משלהם. כמו בתחומים רבים בהוויה הישראלית, גם בתחום הנדל"ן תל אביב היא המובילה הארצית והמחירים בה עלו בצורה המשמעותית ביותר ודירות בה הן היקרות ביותר באופן ממוצע.
כמובן שלעליות מחירי נדל"ן יש צד שלילי עבור רוכשים, בעיקר רוכשים ראשונים, אך בהחלט קיים צד חיובי עבור אלו שמבקשים למכור את דירתם בתשואה מרשימה לאחר גל עליות ארוך ומהותי. בכל מקרה, כיום, דירות בתל אביב במיליון ש"ח הן מחזה נדיר מאוד ולמעשה כמעט בלתי אפשרי למצוא דירה איכותית באזור טוב במחיר שכזה.
בשביל מיליון מתרחקים מהמרכז

על מנת למצוא דירות בתל אביב במיליון ש"ח או בסכום שנע סביב מספר זה, אין ברירה כיום ויש להתרחק ממרכז העיר, לעיתים עד לשכונות רחוקות בפאתי העיר. עליות המחירים בשוק הנדל"ן גרמו לכך שבכל האזורים המרכזיים והאטרקטיביים בתל אביב מחירי הדירות חצו כבר מזמן את רף מיליון השקלים וכיום רמתם הממוצעת עומדת על מיליון וחצי לדירת שני חדרים מיד-שניה.
אך למרות שעליות המחירים הללו עשויות להיראות מייאשות עבור זוגות צעירים ורוכשי נכסים ראשונים, עדיין ניתן למצוא דירות בתל אביב במיליון ש"ח, פשוט יש להתרחק מהמרכז ולחפש בצורה מקצועית.
בעיקר דירות קטנות

בעקבות עליות המחירים המדוברות דירות בתל אביב במיליון ש"ח יהיו כיום בעיקר דירות
קטנות יחסית, וגם אלו כאמור יהיו לרוב באזורים מרוחקים יחסית ממרכז העיר. בהחלט ניתן למצוא דירות במחיר של כמיליון שקלים לדירות של 1.5-2 חדרים, כנראה לא מספיק
למשפחה גדולה אבל אפשרות עבור זוגות צעירים או משפחות בתחילת הדרך.

Related Blogs

×
Phone number

(075) 123-7654

Email address

gridvalley@gmail.com

Address info

201 Liverpool Street, Suite 721, London