תל אביב אינה רק העיר הראשית בישראל מבחינת תרבות, עסקים, ואוכלוסיה מגוונת. העיר העברית הראשונה מאכלסת כמה מבנים מרשימים ביותר מבחינה אדריכלית, מבנים שרבים מהם נמצאים במצב לא אידיאלי וזקוקים לשחזור ושיפוץ על מנת להחזיר להם תהילת עבר. שימור מבנים בתל-אביב הוא תחום אשר צובר תאוצה ותמיכה ציבורית בשנים האחרונות, עם ההכרה הבינלאומית במבנים המרשימים של העיר, למשל בסגנון הבאוהאוס. כמו כן סייעה ההבנה של גורמים רבים, פרטיים ועסקיים כאחד, ששימור מבנים בתל אביב הוא נושא שאינו רק אסטטי או תרבותי אלא גם בעל ערך נדל"ני אמיתי.

שימור בעידוד העירייה

כמו במקרים רבים, גם הנושא החשוב של שימור המבנים האיכותיים, המרשימים ובעלי ההיסטוריה הענפה בתל אביב לא תפס מקום משמעותי בקרב מקבלי ההחלטות בעיריית ת"א. רק בעשורים האחרונים גורמים רשמיים הבינו כי בעיר נמצאים פניני אדריכלות שיש לשמור עליהן מפני בלאי טבעי והריסה לטובת בניה חדשה. כך שכיום עיריית תל אביב מקדמת יוזמות של שימור מבנים בתל-אביב באמצעות הכרזה על מבנים מיוחדים וחשובים כמבנים לשימור – כאשר המשמעות היא שאסור להרוס אותם ובכל פיתוח שלהם יש לשמור על הצביון הייחודי והמראה המקורי שלהם.

מבחינה זו מדובר על שילוב מרשים ואיכותי בין ישן לחדש.

כיום בכל רחבי תל אביב ניתן לראות מיזמי נדל"ן גדולים, של מגדלי משרדים למשל, הנבנים לצד שחזור, שיפוץ ושימור של מבנה ישן ומרשים הנמצא במתחם.

מגורים באווירה אחרת

בחירה באפשרות של שימור מבנים בתל-אביב עבור מגורים מציעה לציבור מגורים באווירה אחרת ומיוחדת במינה שאין אפשרות להשיגה בשום צורה אחרת בנוף העירוני של תל אביב. המגמה שהחלה בעיקר בקרב אדריכלים ומעצבים התפשטה כיום לשכבות רבות בציבור התל אביבי שבוחר לגור במבנה לשימור ומחפש במיוחד אחר אותם בניינים ודירות בעלי אופי כה ייחודי.

שימור מבנים בתל-אביב אשר נעשה באופן מקצועי ששומר על כל האיכויות של המבנה הישן ומשלב בצורה יעילה בין שיפוץ ושחזור מודרני יוצר את החיבור המושלם עבור מגורים במבנים מיוחדים אלו. מגורים במבנים שעברו פעולות שימור משמעותם לגור בדירה בעלת כל המאפיינים הייחודיים והמרשימים של הבניה הישנה – תקרות גבוהות, חללים גדולים, חלונות קסומים ועוד – אך ללא התקלות והבלאי של מבנה ישן, וברמת שירות גבוהה ביותר התואמת את ההיסטוריה של חלק מהמבנים לשימור הללו.

Related Blogs

×
Phone number

(075) 123-7654

Email address

gridvalley@gmail.com

Address info

201 Liverpool Street, Suite 721, London